Головна » Статті » Мої статті

Водіння і парковка в снігопад

Так що ж робити, якщо ви застрягли в снігу і як себе вести?

Виявляється порад з цього приводу чимало. Ось деякі з них:

Підвищені обороти холодного мотора, підтримуваного «підсмоктуванням» або «інжектором», завадять рушити внатяг на слизькій дорозі. Головне правило це тримати кермо прямо по ходу руху і рухатися в натяг.

1. Щоб зрушити з місця застряглу в снігу машину, іноді достатньо просто вийти і відкинути сніг з-під коліс. Отримавши найменшу можливість для розгону, можна продовжити шлях.

2. Якщо ви відчуваєте, що машина починає буксувати, зупиніться і спробуйте поїхати у зворотний бік. Не поспішаючи і потроху, ви зможете накатати колію, яка дасть вам місце для розгону і подолання сніжної перепони.

3. Для збільшення зчеплення в момент рушання під ведучі колеса можна підкласти рифлені килимки з салону. Тільки не забудьте повернутися за ними, коли машина вибереться з пастки.

4. Щоб полегшити подальше рушання, зупиняючись в снігу, не можна гальмувати різко - тоді покришки не утворюють під собою гладку доріжку, до того ж колеса під дією інерції автомобіля не застрягнуть в неущільненому снігу.

5. Якщо через буксування після кількох спроб рушити не вдалося, спробуйте здати назад і повторити спроби на новій ділянці, де сніг або лід ще не відполіровані вашими колесами.

6. Перешкоджати рушанню можуть лунки, які вирили під собою в льоду ваші ведучі колеса. Вибратися з них зазвичай нескладно, потрібно розгойдати машину, поперемінно швидко включаючи то першу, то задню передачі.

7. Після кількох таких «хитань» зловіть момент, коли машина рухається, наприклад, вперед, включайте першу передачу і, використовуючи силу її інерції, виїжджайте з лунки вперед.

8. Якщо у вас машина з АКПП то довго буксувати на одному місці не можна. Пробуйте виїхати 'в розкачку', запам'ятайте положення селектора R і D, щоб можна було швидко і не дивлячись переключатися між цими режимами. Якщо є так звані фіксовані ступені '1, 2, 3', то розгойдуйтеся в режимі R і 2. І запам'ятайте - багато газу в снігу давати не можна, потрібно дуже плавно і несильно натискати на педаль газу.

9. У зимову пору незайве возити з собою широку двірницьку лопату. Вона більш ефективна, ніж саперні, складні та інші лопатки.

10. Якщо своїми силами виїхати зі снігового полону не виходить, доведеться просити про допомогу. Безпечніше попросити перехожих - «підштовхнути» Ваш автомобіль. Запам'ятайте, що легше буде виїхати, якщо ви будете правильно працювати зчепленням. Виїжджати потрібно «в розкачку», що б машина розгойдувалася вперед, назад. Для цього необхідно чергувати зчеплення - газ.

11. Якщо вас будуть буксирувати на тросі, головне це не поспішати і все робити плавно, особливо це стосується того автомобіля, який буде вас визволяти. Якщо ваш автомобіль вже давно не новий, спершу перевірте надійність кріплення вушка для троса. Увімкніть першу передачу і починайте рушати в той момент, коли трос стане натягатися.

 

 

Категорія: Мої статті | Додав: Admin (08.01.2016)
Переглядів: 285 | Теги: водіння в зимку, рекомендації водіям | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar