Головна » Статті » Мої статті

Як вціліти при ДТП. Школа виживання.

На цю тему сказано чимало слів і написано чимало матеріалів. Але, на жаль, на практиці все виявляється куди складніше і сумніше.
І все-таки ми сідаємо за кермо і їдемо. Як нам здається - повністю контролюємо ситуацію і знаходимося практично в безпеці. Оманлива думка. По-перше: крім вас на дорозі ще багато учасників руху, а по-друге: пристебнутий ремінь і швидкість 60 км / год не гарантують зовсім нічого. Тому викреслюємо свою впевненість, включаємо мозок і запам'ятовуємо.

Дистанція і гальмування.
Про те, що треба тримати дистанцію нам говорили ще в автошколі. Пишуть про це і в ПДД. Але, зберегти рятівні метри вдається далеко не завжди. Тому, якщо перед вами різко гальмує автомобіль або відбувається НС, що вимагає екстреного гальмування - відгальмовує не одним довгим натисканням педалей, а ривками (наприклад на рахунок «раз», «два», «три"). Такий спосіб гальмування буде набагато ефективніше, ніж звичайний . Однак треба враховувати наступні моменти: наявність АВС, погодні умови. 
Для кожної ситуації гальмування буде різним - зазначають інструктори.
Якщо ж дорога мокра, то тоді підійдуть часті короткі «блокування». 

Крім того, не зайвим буде і гальмування швидкістю. У деяких екстремальних ситуаціях Вас може виручити гальмування з пониженням передач з 5-ї до 2-й або навіть 1-й. Це досить трудомісткий процес, який в складній ситуації зажадає від Вас чіткої координації та швидкості реакції. Але, також він може допомогти вам екстрено загальмувати (дана порада доречна тільки для машин з механічною коробкою передач). І більш актуальним цей спосіб гальмування буде взимку і в дощ.

«Йдемо» від лобового удару.
Якщо зіткнення не уникнути - постарайтеся піти від зустрічного удару: кювет, паркан, чагарник, навіть дерево . Якщо немає іншої можливості, постарайтеся перевести зустрічний удар в ковзний, бічний.

Коли удар неминучий, найголовніше - перешкоджати своєму переміщенню вперед і захистити голову. Впертися ногами в підлогу, голову нахилити вперед між рук і, напружуючи всі м'язи, впертися руками в рульове колесо.
Пасажир же повинен закрити голову руками і завалитися на бік. Якщо поруч з вами дитина - міцно притиснути, накрити собою і також впасти на бік. Найбільш небезпечне місце для пасажира - переднє сидіння, тому дітям до 12 років Правила дорожнього руху перебувати там забороняють без спеціального пристрою. Пасажири на задньому сидінні також повинні обхопити голову руками і притулитися до спинок передніх сидінь.

Як вчинити, якщо ситуація вимагає вистрибування з транспортного засобу, заради порятунку життя?
Не вистрибуйте з рухомої автомашини, якщо тільки вона не рухається до обриву або іншому перепаду висот, що досить великий, щоб машини не витримала удару. У цьому випадку відкрийте дверцята, відстебніть ремінь безпеки, почніть групуватися - нахиліть голову, щільно притисніть підборіддя до грудей, коліно до коліна, ступню до ступні і лікті до боків, кисті рук підніміть до вух і зігніться в поясі. Покидайте машину "викатним" рухом. Не старайтесь гальмувати об землю, а намагайтеся зберегти угрупування, і нехай тіло продовжує котитися.

Якщо стрибати не довелося, і ви залишилися в салоні, після того, як удар стався, насамперед треба визначитися, де і в якому становищі ви знаходитесь, чи не горить, чи не підтікає бензин. Залежно від ситуації рухайтеся до виходу - через двері або вікно. Якщо двері відразу не відкрилися, намагатися натискати на них, швидше за все, безглуздо: вони заклинені, і треба відкривати або розбивати вікна.

Якщо машина впала у воду (правда, такі аварії відбуваються набагато частіше в кіно, ніж у житті), вона може деякий час триматися на плаву. Буває достатньо кількох секунд, щоб з неї вискочити. Однак двері відкривати не слід - вода тут же хлине всередину і машина почне різко занурюватися. Вибиратися треба через відкрите вікно. При зануренні на дно із закритими вікнами і дверима повітря в салоні автомобіля тримається кілька хвилин.

Це не мало. Можна включити фари (щоб автомобіль було легше шукати), оцінити обстановку, активно провентилювати легені (глибокі вдихи і видихи дозволяють наповнити кров киснем взапас), позбутися зайвого одягу, розв'язати краватку, захопити з автомобіля документи.

І найголовніше - подумки уявити собі шлях вгору. Вам належить вибиратися через двері або вікно (якщо зможете через опущене скло - це кращий варіант), протиснутися назовні, взявшись руками за дах машини, підтягнутися, а потім різко плисти вгору. Якщо двері заклинило і скло не опускається, треба розбити лобове скло - заздалегідь пошукайте, чим ви будете це робити. Вибиратися назовні можна, коли машина наповниться водою наполовину. Якщо різко відчинити двері і намагатися тут же вибратися, вам буде заважати потік, що йде в салон. Опинившись поза машини, майте на увазі, що у вас не менше 30-40 секунд.

І на завершення:
1. Лобовий удар - найпоширеніша модель аварій. Для того щоб врятуватися в аварії лоб-в-лоб або при зіткненні з нерухомою перешкодою слід наскільки вистачає сил впертися руками і ногами в площині перед собою. Голову обов'язково потрібно втягнути в плечі, підборіддя - притиснути до грудей. На задньому сидінні можна також впертися плечем в спинку переднього сидіння.

2. Удар ззаду частіше інших ДТП призводить до смертельних або інвалідних переломів шийних хребців. У таких випадках добре відрегульовані підголовники буквально рятують життя. Якщо ж їх немає, то на наїзд ззаду можна відчути менше, якщо швидко сповзти нижче, і впертися потилицею в спинку сидіння.

3. Удар збоку буває дуже травматичний навіть при невеликій його силі, так як імпульс не амортизується деформацією капота або багажника. Упріться ногами в підлогу, а голову захищайте руками, максимально втягнувши її в плечі. На задньому сидінні можна схопитися за спинку переднього.

4. Перекидання автомобіля вимагає захисту голови і шиї. На задньому сидінні, наприклад, доцільно перевернутися в горизонтальне положення і щосили схопитися за спинку переднього крісла.

5. Затоплення машини - це, найчастіше, випробування для спритності і витримки водія і пасажирів. У той час, коли автомобіль ще не під водою, критично важливо відкривати всі вікна і двері, і максимально швидко вибиратися назовні. Якщо ж транспортний засіб вже пішло під воду, і тиск води не дає відкрити двері, важливо проявити спокій, і дочекатися, поки в салоні майже не виявиться повітря. Тільки тоді у постраждалих з'явитися можливість, глибоко вдихнувши, відкрити двері чи вікна, і здійснити спливання.

 

 

Категорія: Мої статті | Додав: Admin (08.01.2016)
Переглядів: 836 | Теги: дії під час ДТП, виживання в аваріях | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar