Головна » Статті » Мої статті

Як правильно обрати двірники (щітки) для автомобіля

Зима вже наступила, хоч і не взяла кермо влади в свої морозні руки. Тому, хто ще не встиг - саме час подумати про заміну двірників для безпечної їзди в зимовий період/

Про щітки для автомобілів існує маса міфів, непідкріплених фактами. Одні кажуть, що не існує літніх і зимових двірників, інші ж, навпаки, упевнені в такому поділі по сезону. Чи завжди якість залежить від бренду?  Як таких, "літніх" двірників не існує. Умовно "літніми" можна назвати каркасні щітки, які вже відживають своє. Вони не годяться для експлуатації взимку, через те, що в шарніри каркаса потрапляє волога, замерзає там і ці шарніри перестають як слід функціонувати.

Щітки я б поділив на "всесезонні" і "зимові". Всесезонна щітка, це будь-яка щітка безкаркасної або гібридної конструкції. В більшості своїй в таких щітках немає рухаючихся шарнірів, або вони прикриті надійним корпусом. Це означає, що снігу і волозі нікуди потрапляти і створювати намерзання.

Але в будь-яких двірниках відкритим елементом є гумка. Гумка має тонкі жолобки для відведення вологи. Ці жолобки і доставляють незручність взимку. У них потрапляє сніг і волога, відбувається намерзання, і гумка стає не такою еластичною, як належить.

Питання захисту гумки якраз вирішене в "зимових" двірниках. Гумка в цих щітках покрита найтоншою плівкою тефлону. Знаєте, як на тефлонових сковорідках рідина легко стікає по поверхні? Ось точно також і волога йде від гумки двірника, ледь стикаючись з нею. На додаток, корпус "зимових" щіток виконаний з дуже міцного пластику, що дозволяє змітати з лобового скла великі обсяги снігу. Поки нам відомий тільки один виробник, який випускає саме справжні "зимові" щітки - це британська компанія Trico. Лінійка цих щіток так і називається - Trico Ice.
Каркасні щітки вже давно перейшли в сегмент нераціональних товарів. У цих двірників немає переваг перед безкаркасними. На всі нові автомобілі з конвеєра встановлюються щітки безкаркасного типу. Так як у безкаркасних двірників: вбудований спойлер, сильніше притиск до скла, більш якісна очистка на великій швидкості, універсальна сезонна придатність.

Більше того, на більшість автомобілів після 2000-го року випуску вже неможливо поставити каркасні щітки. Так як специфічне кріплення, яке стоїть на автомобілі, підходить тільки для безкаркасних двірників. На деякі автомобілі навпаки, можна встановити тільки каркасні двірники. Це пов'язано з нюансами по кріпленню. Також, каркасні двірники часто можна помітити на бюджетних автомобілях типу ВАЗ або ЗАЗ. Але в більшості своїй, каркасні двірники - це пережиток минулого.
Перша покупка нового невідомого бренду щіток це завжди лотерея. Тому варто довіряти вже перевіреним торговим маркам, таким як Бош і Трайко. Безумовно, серед бюджетних двірників можна знайти якісну заміну іменитим виробникам. Але це скоріше рідкість, ніж закономірність.

Головні поради по догляду, який може продовжити термін експлуатації двірників: користуйтеся якісними рідинами омивача, і не відривайте примерзлі двірники від скла. Кожні 200000 км пробігу міняйте лобове скло.

Як збільшити площу очищення двірників?

Це питання завжди було спірним. Знаходяться прихильники противники такої оптимізації. Дослідним шляхом ми прийшли до висновку, що іноді можна поставити щітки трошки більшої довжини без шкоди для роботи механізму. Але кожен такий випадок індивідуальний, я б не став узагальнювати і робити висновки по всіх автомобілях. Краще в особистій бесіді порадитися з фахівцями, відштовхуючись від моделі і року випуску машини.


Категорія: Мої статті | Додав: Admin (07.12.2015)
Переглядів: 597 | Теги: двірники, автомобільні щітки, склоочисники | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar