Головна » Статті » Мої статті

Чи шкідливо машині довго стояти без руху

Після сплячки: як повернути до життя авто, яке довго не експлуатували?
Транспортний засіб тривалий час перебувало у вашому гаражі або взагалі знаходилося на вулиці і взимку, і влітку, під проливним дощем, під товстим шаром снігу. Щоб знайти правильну відповідь на питання - що робити, якщо машина довго стояла без руху. Необхідно спочатку дізнатися, що відбувається з нею, якщо вона тривалий час перебуває в бездіяльності.

Чи шкідливо машині стояти довго?
На автомобіль не впливає час. На нього впливають умови, які його оточують під час тривалої стоянки. Як відомо, основна частина автомобіля складається з металу. Незважаючи на всі зусилля виробників остаточно перемогти корозію не виходить, особливо це стосується старих раритетних моделей.
У ході експлуатації, при ударах і в силу інших причин, фарба може потріскатися, облетіти, що оголює метал, роблячи його легкою здобиччю для корозії. Якщо машина тривалий час перебуває в умовах підвищеної вологості, вона починає іржавіти, особливо це стосується кузова, несучої частини всього автомобіля. У народі кажуть, що в такому випадку вона «гниє», і при цьому кузов втрачає необхідну жорсткість, послаблюється його основна функція захисту авто.
Наслідки можуть бути настільки згубні, що навіть виключають можливість експлуатації, або здійснення ремонту на базі старого кузова. Отже, якщо машина довго стояла у дворі, задумавши привести її в робочий стан, в першу чергу огляньте уважно кузов.

Але на цьому негативні наслідки простою авто не закінчуються. Автомобіль - це ціла система механізмів, різноманітних пристроїв і агрегатів, які призначені для того щоб перебувати в русі, витримувати силові навантаження і т.д. Розробники і конструктори машини продумують всі її складові частини з урахуванням того, що автомобіль буде постійно або хоча б періодично перебувати в русі.
Запущений мотор приводить в рух всі його механізми, відбувається інтенсивне змазування тертьових частин, яке крім цього запобігає їх іржавіння, що не застоюється масло в картері. При функціонуванні гальмівної системи, що входять в рідину хімічні елементи не дають пересихати і тріскатися сальникам. Несучі елементи отримують необхідну силове навантаження, виконують одну зі своїх функцій - протистояти їй.
Тому відповідь на питання - що буде, якщо машина довго стоїть, простий - вона поступово втрачає свої експлуатаційні властивості. Це відбувається незалежно від того, де вона була перебувала - довго стояла в гаражі або на вулиці. Рух для неї, це головна складова працездатного стану, всі вузли, агрегати і системи авто повинні функціонувати. Інакше пройде час, і щоб привести її у працездатний стан потрібно дорогий ремонт.
Що робити якщо машина довго стояла без руху?

У першу чергу здійснити її детальний огляд, провести діагностику. Якщо огляд можна здійснити самостійно, то діагностику без відповідного обладнання і кваліфікованого фахівця не зробити.
Також потрібно перевірити рівень і наявність всіх рідин в системах авто:
гальмівної;
змазучної;
охолоджуючу.
Оглянути все на предмет наявності слідів корозії і пошкоджень, особливо м'яких неметалічних елементів. Перевірити працездатність приводних механізмів, ручок відкривання дверей, важеля капота. Натиснути на педаль гальма і спробувати зрушити авто, повернути ключ запалювання і подивитися на панель чи засвітяться індикатори подачі струму, і т.д. Якщо машина довго стояла з включеним запалюванням необхідно перевірити акумулятор, чи є в ньому ще заряд? Якщо машина довго стояла на ручнику потрібно спробувати зняти її з нього. Але робити це необхідно акуратно, щоб нічого не зламати і не нашкодити. Подивитися, чи не заіржавів механізм, чи не ослаблений  тросик, в разі необхідності змастити і підтягнути.
Якщо гальмівна система працює погано, тоді потрібно перевірити рівень рідини в системі. Чи немає протікання, при необхідності змінити вийшовші з ладу елементи і закачати її.
Якщо, після того як ви завели двигун, піднявся рівень масла, тоді варто перевірити, чи не потрапляє в картер бензин або інші рідини. Перевірити на герметичність і пропускну здатність всі сальники, прокладки, можливо, запали кільця на поршнях і т.д.
Як завести авто після тривалого простою?
Якщо машина довго стояла в гаражі буде менше клопоту при відновленні її працездатності, адже вона не піддавалася інтенсивному впливу вологи. У першу чергу, необхідно змінити в двигуні старе масло, яке, швидше за все, росслоилось. Також потрібно поміняти прокладку і сальники, поставити новий акумулятор. Перевірити систему охолодження, залити туди воду, або іншу охолоджуючу рідину.

Після цього, заливши в бак бензин, підкачав його насосом в карбюратор, можна спробувати завести двигун. Якщо все ще актуальне питання - як завести машину, яка довгий час не експлуатувалася, слід провести повну діагностику мотора. Перевірити на працездатність карбюратор, при необхідності прочистити жиклери, перевірити змішувальну камеру і т.д. Може буде потрібно повне розбирання двигуна, так як, якщо машина довго стояла, велика ймовірність того, що десь з'явилася іржа, яку необхідно зняти. Крім цього, потрібно буде змастити всі вузли та агрегати, перевірити колінчастий вал, гільзи циліндрів, змінити кільця, вкладиші, загалом, провести капітальний ремонт двигуна.
Всі основні поломки і несправності, які ще залишилися в машині буде видно при працюючому двигуні. Це дозволить перевірити зчеплення, коробку передач, ходову частину, роботу електрообладнання, наприклад, горять чи ні ліхтарі, перемикаються фари з ближнього на дальнє світло.
Перевіряємо коробку передач.
Якщо машина довгий час стояла, масло в коробці передач могло втратити свої робочі характеристики. Тому, перемикаючи передачі необхідно прислухатися: чи походить  звідти металевий звук, чи не чути скреготу або інших ознак несправностей. У випадку, якщо вони є, необхідно перебрати коробку передач, змастити її, перевірити, чи не пошкоджені зуби шестерень і т.д.
Якщо машина довго стояла і не заводиться, відновити її працездатність справа клопітка і вимагає грошових вливань. Благо в даний час є все необхідне для цього - різноманітність діагностичного обладнання, інструменту, рідин, мастил. Знімуть іржу і відновлять колишнє покриття металевих елементів авто спеціальні хімікати.
Купити запасні частини в даний час теж не проблема. Якщо немає нових і оригінальних, підійдуть не сильно зношені з розбирання.
У кожному місті є ями. Тому перебрати машину, яка тривалий час не експлуатувалася, не складе труднощів. Благо для цього є всі необхідні умови. Якщо не вмієте самі, будь яка автомайстерня може призвести необхідні роботи швидко і на професійному рівні. Підвищена конкуренція серед них сприяє зниженню вартості послуг. Значить, щоб поставити автомашину на колеса не буде потрібно дуже багато коштів.


Категорія: Мої статті | Додав: Admin (08.12.2015)
Переглядів: 4946 | Теги: діагностика автомобіля, відновлення автомобіля | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar