Головна » Статті » Мої статті

10 порад автомобілістам, як уникнути неприємностей взимку

З приходом холодів ніколи не знаєш, з якими труднощами зіткнеться водій: то двигун не заводиться в самий невідповідний момент, то дверні замки замерзнуть. Представляємо вашій увазі декілька корисних рекомендацій, як не допустити подібних випадків або з легкістю вийти зі скрутної ситуації.

Як продовжити термін експлуатації шин в умовах холоду? Насамперед, потрібно стежити за тиском. Низький тиск зношує бічні частини протектора, високий - центральну частину протектора колеса. Вибирайте плавну манеру їзди, по можливості уникаючи різкого гальмування. Обов'язково перевіряйте при сезонній заміні гуми балансування коліс.

Розряджений акумулятор - одна з поширених проблем, з якою стикаються водії взимку. Через морози акумуляторна батарея працює з підвищеним навантаженням, і від неї вимагається велика сила струму і більш тривалий період запуску двигуна. Через це вона швидше виходить з ладу, тому перед настанням холодів її слід повністю зарядити. Але якщо все ж сталося так, що акумулятор підсів, а їхати треба, можна скористатися наступним радою. Перед тим як запустити двигун, на кілька секунд, увімкніть дальнє світло фар, для того щоб «розбудити» АКБ. Розпочнеться хімічний процес в банках акумулятора, і електроліт трохи прогріється. Якщо з першого разу машина не завелася, почекайте 1-2 хвилини і повторіть процедуру. При запуску двигуна вичавіть педаль зчеплення. Так стартеру буде простіше запустити двигун.

З замерзлими замками дверей допоможе впоратися спеціальний розморожувач або спеціальна змазка (WD-40) у поєднанні з літієвим мастилом. Візьміть собі за правило після довгої поїздки в мороз завжди охолоджувати машину, відкриваючи всі двері на кілька хвилин, для того щоб температура повітря в салоні зрівнялася з температурою навколишнього повітря. Ця нескладна процедура допоможе запобігти примерзанню гумових ущільнювачів дверей. А щоб від низьких температур вони не розтріснулися, не забувайте змащувати гумки силіконовою змазкою.

Автомобілісти, що використовують дизельне паливо, знають, що на морозі воно густіє. Справитися з цим допоможе спеціальний засіб - антигель. Він не дозволить паливу замерзнути. Перш ніж їхати на заправку, додайте його в бак, і проблема буде вирішена. А ось у бензину свої тонкощі в експлуатації. У бензобаку може накопичуватися конденсат, що, у свою чергу, не дуже добре впливає на роботу двигуна і паливної системи. Уникнути цього допоможе засіб для видалення вологи, який періодично потрібно додавати перед заправкою.

Обмерзлі двірники не поспішайте віддирати від скла. Цим можна пошкодити гумову щітку. Скористайтеся спеціальним гелем для стекол або почекайте, поки лобове скло прогріється. Тоді зчистити лід стане легше. До речі, ні в якому разі не намагайтеся примерзлі двірники включати. Може вийти з ладу мотор, який приводить їх у рух.

Якщо з приходом холодів перестали працювати форсунки і моторчик склоомивача, швидше за все, ви просто забули вчасно залити в бачок склоомивача замість води «незамерзайку» або незамерзаюча рідина попалася неякісна і замерзла. Найкращий засіб розтопити лід - поставити машину на пару годин на теплу парковку. Також добре впораються з льодом горілка чи спирт. Але перш ніж заливати їх в бачок омивача, краще трохи підігріти. Тоді процес розморожування піде швидше.

У зимовий час бажано не ставити машину на ручник (гальмо стоянки). В іншому випадку ризикуєте отримати примерзлі до задніх дисків гальмівні колодки. Хоча вирішити і таку проблему нескладно. Наприклад, облити колодки спиртовмісною рідиною. Але ця порада прийнятна тільки за умови, що на автомобілі дискові гальма встановлені ззаду. При барабанних гальмах дані рекомендації не працюють, тому що площа прилипання гальмівних колодок до барабана занадто велика. Ні в якому разі не треба намагатися зірвати колодки за допомогою буксирування: є ймовірність пошкодити елементи гальмівної системи.

Ланцюги протиковзання - досить нехитрий аксесуар, який непогано б мати в багажнику кожного авто. На міських вулицях він навряд чи стане в нагоді, а от у поїздці за місто може бути доречним. Ланцюги істотно збільшують прохідність авто по бездоріжжю, зменшують заноси на слизькій дорозі на невеликих швидкостях, допомагають вибратися із заметів. Гумові - більш м'які, менше зношують шини і дозволяють рухатися зі швидкістю до 80 км / год. Вони дуже добре рятують від снігової каші і льоду на дорозі. А от у важкопрохідних місцях допоможуть металеві. Але вони більш жорсткі, «з'їдають» гуму і обмежують швидкість авто до 20-40 км / год.

Антикорозійна обробка кузова - хороший засіб від іржі. Взимку дороги посипають хімічними реагентами, які, потрапляючи в мікротріщини кузова, роз'їдають деталі і фарбу. Тому не полінуйтеся і проведіть спеціальну обробку машини перед зимою.




Джерело: http://автопоради для зими, підготовка автомобіля до зими
Категорія: Мої статті | Додав: Admin (24.12.2015)
Переглядів: 325 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar